Zarząd fundacji

Szymon Bakalczuk

Prezes Fundacji

Szymon Bakalczuk

urodzony w 1949 roku w Chełmie. Specjalista ginekolog – położnik, androlog i seksuolog zajmujący się medycyną rozrodu; dr nauk medycznych, w latach 1987 – 2007 zastępca ordynatora Kliniki Rozrodczości i Andrologii UM Lublin.
Autor ponad 120 publikacji i doniesień Zjazdowych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu, skarbnik oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członek European Society of Human Reproduction and Embryology/ESHRE. Członek Zarządu GWŻ w Warszawie.

Roman Litman

Wiceprezes Fundacji

Roman Litman

urodzony w 1933 roku w Łęcznej. Inżynier Budownictwa Lądowego – specjalność: Mosty i Budowle Podziemne, absolwent Politechniki Warszawskiej. II Wojnę Światową spędził na Syberii i w Kazachstanie skąd wrócił w 1945 roku osiedlając się w Lublinie. W latach 1957 – 1990 pracował w Wojewódzkim biurze Projektów jako kierownik zespołu projektującego mosty i drogi. Wielokrotnie odznaczany za pracę zawodową – w 1988 roku otrzymał Srebrną Honorową Odznakę Zasłużonemu dla Miasta Lublin. Od 1990 roku zaangażowany w działalność TSKŻ i Gminy Żydowskiej w Lublinie; od 1997 roku pełni obowiązki przewodniczącego Filii Lubelskiej GWŻ w Warszawie.

Małgorzata Blicharz

Skarbnik Fundacji

Małgorzata Blicharz

urodzona w Górze Kalwarii, w miasteczku gdzie żył i mieszkał Cadyk Alter. Córka Abrama Henryka Prajsa – ucznia chederu. W 1975 roku rozpoczęła studia na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej uzyskując tytuł magistra inżyniera. W latach 1981 – 2002 ukończyła liczne kursy doszkalające, m.in. kurs menadżerski oraz zarządzania nieruchomościami. Od wielu lat pełni obowiązki skarbnika w Zarządzie GWŻ w Warszawie. Od 2010 roku wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Żydowski Dom Seniora „Moszaw Zkenim” oraz członek Zarządu Fundacji Chrońmy Cmentarze Żydowskie w Lublinie.

 
Odwiedzin strony: 338821
On-line: 30